Łukasz Różański znokautował Artura Szpilkę

RZESZÓW. W niedzielę, 30 maja br., odbył się 15. Knockout Boxing Night w rzeszowskiej hali Podpromie. Na ringu podczas Knockout Boxing Night w Rzeszowie, w walce wieczoru, zmierzyli się: doskonały zawodnik Stali Rzeszów, Łukasz Różański i Artur „Szpila” Szpilka. Łukasz Różański zdemolował Artura Szpilkę! Szpilka trzy razy na deskach!

Łukasz Różański pokonał przez nokaut w pierwszej rundzie Artura Szpilkę w walce wieczoru gali Knockout Boxing Night w Rzeszowie. Rzeszowianin sięgnął tym samym po pas WBC International i ma duże szanse na walkę o pas mistrza świata.

“Zrobiłem to!!! – krzyczał z radości Łukasz Różański z Rzeszowa, który w dwie minut znokautował Artura Szpilkę podczas 15. Knockout Boxing Night w rzeszowskiej hali Podpromie!

Doszło do sporej niespodzianki

Pod koniec drugiej rundy znokautowany został faworyt starcia z Pablo Mendozą Damian Kiwior z Tarnowa. Kibiców podgrzeli nieco walczący influenserzy, m.in. niedawny pogromca Marcina Najmana Szymon „Taxi Złotówa” Wrzesień. Potem były walki o pasy IBF Intercontinental, które zabrali ze sobą Paweł Stępień i Mateusz Masternak. Pierwszy wygrał przez nokaut techniczny z Kolumbijczykiem Dennebem Diazem, a drugi pokonał na punkty niezwyciężonego do tej walki Adam Balskiego.

Kibice jednak najbardziej czekali na walkę wieczoru. Gdy tylko mistrz ceremonii wyczytał nazwisko Łukasz Różańskiego, podniosła się wielka wrzawa.

Walka jednak nie rozpoczęła się najlepiej dla pochodzącego z Czarnej Sędziszowskiej zawodnika. Jak zwykle był mocno wspierany przez swoich fanów, a w szczególności przez liczną rodzinę. Różański jednak przysnął nieco w pierwszych sekundach i nim zdążył wyprowadzić jakikolwiek cios wylądował na deskach. Kibice zamarli, ale Różański szybko wstał na nogi pokazując, że nic się nie stało.

Niedzielna gala na Podpromiu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Biletów nie było od wielu dni, transmisję można było wykupić w internecie za 17,99 zł. Walką wieczoru było starcie Łukasza Różańskiego i znanego Artura Szpilki. Święto boksu wykorzystali kandydaci na prezydenta Rzeszowa, którzy pojawili się w strefie VIP.

Od pierwszego gongu było prawdziwe tornado

Szpilka, w swoim stylu, od wielu dni prowokował w mediach Różańskiego, Różański przed walką był zdenerwowany.

Od pierwszego gongu było prawdziwe tornado. Jak już wspomniałem, pierwszy na deskach wylądował Różański, który przyjął mocne uderzenie. Pięściarz z Rzeszowa zachwiał się, ale później wyprowadził pierwszy potężny prawy sierpowy i Szpilka zaliczył nokdaun.

Chwilę później Szpilka ponownie zaliczył deski, ponownie po brutalnym sierpowym z prawej ręki. Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej wstał, dostał jeszcze chwilkę czasu na umycie i włożenie szczęki.

Kilkanaście sekund później Różański wyprowadził trzeci potężny cios, Szpilka opuścił wcześniej ręce, brodę uniósł do góry i po raz trzeci wylądował na deskach. To był koniec.

„Potwierdził to już kilkadziesiąt sekund później, kiedy to role się odwróciły i to Szpilka był liczony. To był początek końca byłego pretendenta do tytułu mistrza świata. Niedługo potem Szpilka znów leżał, potem przewrócił się raz jeszcze, ale sędzia nie uznał tego za knockdown, sugerując że nie było to po ciosie. Co się odwlecze to nie uciecze. Różański poczuł krew i poszedł z całym impetem na przeciwnika. Kolejna kombinacja ciosów z prawym sierpowym na koniec ostatecznie pozbawiła Szpilkę jakichkolwiek nadziei. Sędzia tego pojedynku Robert Gortat, widząc bezradność krakowianina przerwał starcie” – czytamy na portalu nowiny24.pl.

Miały być emocje, miała być zła krew. Było wszystko – oceniają serwisy bokserskie.

“Mamy to! Zrobiłem to!!! O to chodziło!!! Dziękuje za doping!” – napisał na Facebooku po walce Łukasz Różański.

Łukasz Różański zdemolował Artura Szpilkę

To już czternaste zwycięstwo (trzynaste przez nokaut) Łukasza Różańskiego na zawodowym ringu. Stawką w niedzielnym pojedynku pomiędzy Różańskim i Szpilką był pas WBC International w nowej kategorii wagowej w boksie zawodowym – bridger.

Łukasz Różański ma teraz otwartą drogę do walki o mistrzostwo świata, a Artur Szpilka prawdopodobnie zakończy karierę bokserską.

Jak już wspomniałem, przed tą walką odbyły się jeszcze dwa inne pojedynki o pas zawodowy. Mateusz Masternak, po świetnej walce, wypunktował Adama Balskiego w boju o pas IBF Inter-Continental wagi junior ciężkiej. Z kolei Paweł Stępięń o ten sam pas, ale w wadze półciężkiej, w piątej rundzie znokautował Kolombijczyka Deneba Diaza.

„Brawo Łukasz Różański. Po świetnej walce zawodnik z Rzeszowa pokonuje Artura Szpilkę. WIELKIE GRATULACJE” – napisał na swoim profilu facebookowym wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, kandydat na prezydenta Rzeszowa.

Z kolei radny Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, zamieścił taki komentarz na swoim profilu fecebookowym: „Tutaj mówię Łukasz Różański, że ma wygrać… I wygrał. A tak na serio, Łukasz gratulacje. Pełne skupienie od samego początku. Świetna walka i genialne wsparcie kibiców”.

Gala w Rzeszowie była pierwszą w Polsce, którą kibice mogli oglądać na żywo po zdjęciu obostrzeń związanych z pandemią COViD19. Wygłodniali widowiska fani boksu licznie zgromadzili się w hali na Podpromiu tworząc niesamowitą atmosferę.

Dla Łukasza Różańskiego to największy sukces w karierze.

Zawsze marzyłem o tym pasie, tym zielonym. Taki sam miał Mike Tyson, kiedy byłem dzieckiem i mu kibicowałem – powiedział po walce rzeszowianin, którego po raz kolejny do walki prowadził trener Marian Basiak wraz ze swoim sztabem: Krzysztofem Przepiórą, Bartoszem Bocakiem i Arturem Płonką.

Wyniki walk gali 15. Knocokout Boxing Night w Rzeszowie:

* Artur Szpilka – Łukasz Różański – o pas WBC International – TKO w 1 rundzie.

* Mateusz Masternak – Adam Balski – o pas IBF Intercontinental – jednogłośna decyzja sędziów

* Paweł Stępień – Denneb Diaz – o pas IBF Intercontinental – TKO w 5 rundzie

* Bartosz Graczyk – Michał Choiński TKO w 1 rundzie

* Tomasz „Fit Dzik” Łomnicki – Szymon „Taxi Złotówa” Wrzesień – jednogłośnie na punkty

* Damian Kiwior – Pablo Mendoza – nokaut w 2 rundzie

* Aleksander Bereżewski – Andrej Moravek – TKO w 1 rundzie

* Artur Górski – Bartosz Barczyński – jednogłośnie na punkty

* Piotr Biś – Sebastian Wojtan – jednogłośnie na punkty

* Sebastian Kusz – Mateusz Bubicz – jednogłośnie na punkty

* Kamil Lamczyk – Klemens Szczepaniak – jednogłośnie na punkty

Więcej na: https://nowiny24.pl/kbn-15-rzeszow-lukasz-rozanski-znokautowal-artura-szpilke-na-gali-boksu-w-hali-podpromie-zdjecia/ar/c2-15638982 oraz na: bokser.org

Fot. Archiwum/FB

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.