GOLDSUN – Czysta Energia

GOLDSUN jest wyspecjalizowaną firmą z solidnym fundamentem, to właśnie my, wprowadzaliśmy na krajowy rynek fotowoltaikę! Firmę tworzą przede wszystkim ludzie, to dobry zespół jest wyznacznikiem sukcesu. Ponad 7 lat doświadczenia w branży odnawialnych źródeł energii sprawia, że zaufało nam już tysiące klientów, którzy nas polecają.

Poniższy artykuł ma na celu poruszenie najbardziej pożądanego tematu ostatniego roku.

Ostatnimi czasy do każdego z nas dochodziły słuchy na temat opłacalności fotowoltaiki.

Jakie są plusy dla posiadaczy instalacji?

Ile to wszystko kosztuje ?

Kiedy się zwróci?

Czy są aktualnie dotacje na ten cel?

Jak mądrze wybrać wykonawcę?

Wszystkiego dowiecie się po przeczytaniu poniższego artykułu.

Drodzy czytelnicy,

DLACZEGO WARTO ZAMONTOWAĆ PANELE SŁONECZNE?

Panele fotowoltaiczne to doskonałe rozwiązanie dla domów jednorodzinnych, przedsiębiorstw, oraz rolnictwa, ponieważ pozwala na unikanie efektów związanych z awariami zasilania lub przerwach w dostawie energii. Instalacja jest w stanie magazynować energię, co oznacza, że nadwyżkę można wykorzystać w porach, kiedy nasłonecznienie jest mniejsze, lub przekazać do sieci pozyskując dodatkowe środki. Niesie to ze sobą możliwość uniezależnienia się od zmiennych cen energii elektrycznej oraz zewnętrznych dostawców i nie wymaga wykorzystania agregatów zasilanych paliwem.

Energia przyjazna dla środowiska i późniejszych pokoleń.

Panele Słoneczne to rozwiązanie, które można stosować równolegle z tradycyjną instalacją elektryczną, jak i samodzielnie. Pozwala wówczas na zmniejszenie zapotrzebowania na energię podczas cieplejszych okresów. Energię pozyskaną za ich pośrednictwem nazywa się darmową oraz zieloną, ponieważ nie wiąże się ona z opłatami za prąd, ale jest także przyjazna dla środowiska. Montaż paneli podnosi także atrakcyjność obiektu na rynku nieruchomości.

Jaki jest okres zwrotu Instalacji?

Okres zwrotu zwykle podają media społecznościowe, telewizja, instalatorzy oraz przedstawiciele handlowi różnych firm, czasami trafnie, czasami niekoniecznie.

Wyliczenie dla każdego jest indywidualne, uzależnione od jakości użytych podzespołów, ich sprawności, zastosowanych dotacji, podwyżek cen energii elektrycznej oraz całościowego kosztu inwestycji.

Dotacje

W dzisiejszych czasach niezależność energetyczna, którą osiągamy z dodatkową korzyścią dla środowiska naturalnego, ma ogromną wartość. Dzięki fotowoltaice możemy nie tylko zyskać własny prąd, ale także zabezpieczyć się przed wzrostem jego ceny w przyszłości oraz podnieść wartość naszego domu. Jednak zakup niezbędnych elementów instalacji to niemały koszt, który początkowo może być poza naszym zasięgiem finansowym. Zobaczmy, jak różnego rodzaju dotacje pomagają nam w korzystaniu z energii odnawialnej.

GOLDSUN ma ponad 7 lat doświadczenia w branży odnawialnych źródeł energii

“Mój prąd” – rządowe dofinansowanie na fotowoltaikę

Pod taką nazwą kryje się nowy program dofinansowań o zasięgu ogólnopolskim, który miał swój początek w sierpniu 2019 roku. W myśl jego zasad każdy, kto posiada gospodarstwo domowe, jest osobą fizyczną i chce zacząć wytwarzać swój prąd, może otrzymać odpowiednie dofinansowanie. W praktyce kwota ta nie może przekraczać 5 tysięcy złotych, jednak i to stanowi spory zastrzyk gotówki na start. Pomoc udzielana jest w formie bezzwrotnej, jednak musi zostać wykorzystana na konkretny cel – zakup i montaż niezbędnych urządzeń, w tym na elementy takie, jak panele, inwertery, okablowanie, czy urządzenia do montażu. Projekt “Mój prąd” dedykowany jest dla osób, które dopiero zaczynają wykorzystywać fotowoltaikę, pieniądze nie mogą więc być udzielane na modernizację, czy rozbudowę już istniejących instalacji. Warto dodać, że kwota ta jest zwolniona od podatku, a dotacja przyznawana jest według kolejności składania wniosków – warto więc się śpieszyć.

Istnieją również inne programy, które możemy wykorzystać. Jest to m. in. program „Czyste Powietrze”. Dzięki takiemu dofinansowaniu możemy liczyć na udzielenie pożyczki dedykowanej na zakup mikroinstalacji fotowoltaicznej, pomp ciepła i kolektorów słonecznych. Pożyczana kwota może pokryć nawet 100 procent wydatków, a okres jej spłaty to nawet piętnaście lat.  Poszczególne województwa także posiadają własne programy, o które warto zapytać w odpowiednich placówkach.

Komu zlecić montaż ?

Przez ostatnie dwa lata ze względu na dodatkowe dotacje otworzyło się mnóstwo nowych firm, które oferują przeróżne rozwiązania techniczne oraz cenowe.

Warto skupić się na tym, aby firma z którą podejmiecie Państwo współpracę miała ustabilizowaną sytuację finansową, żeby była rozpoznawalna w okolicy oraz aby mogła wskazać swoje realizacje w najbliższej okolicy. Własne ekipy monterskie również będą dużym atutem, dzięki temu mają Państwo pewność, że firma, której powierzyli Państwo montaż takiej instalacji nie zniknie z rynku.

Wprowadź swój dom w XXI wiek z GOLDSUN.

Link do filmu o firmie GOLDSUN: https://www.facebook.com/watch/?v=649838852077261

Fot. GOLDSUN

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.