Sondaż IBRiS dla Radia ZET przed wyborami w Rzeszowie

RZESZÓW. Wybory w Rzeszowie już 13 czerwca. Kto jest faworytem do prezydenckiego fotela? Rywali zdecydowanie deklasuje kandydat zjednoczonej opozycji Konrad Fijołek – wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET. Na drugim miejscu plasuje się popierana przez PiS Ewa Leniart. Ciekawostką jest, że kandydat Konfederacji Grzegorz Braun wyprzedza Marcina Warchoła, którego popiera Solidarna Polska.

Wybory w Rzeszowie zbliżają się wielkimi krokami. Politycy robią wszystko, by zachęcić do siebie niezdecydowanych mieszkańców. Czy rzeszowianie ruszą tłumnie do urn? Kto ma największe szanse na wygraną w wyścigu o fotel prezydenta stolicy Podkarpacia?

Sondaż IBRiS dla Radia ZET przed wyborami w Rzeszowie

„Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory na Prezydenta Rzeszowa, to czy wziąłby Pan/i w nich udział?” – na to pytanie „Zdecydowanie tak” odpowiedziało 50,1 proc. mieszkańców – wynika z sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS dla Radia ZET. 26 proc. ankietowanych nie zamierza głosować i zaznaczyła opcję „Zdecydowanie nie”. „Raczej nie” – taką odpowiedź wybrało 13,4 proc. respondentów. „Raczej tak” odpowiedziało 9,8 proc. rzeszowian. Z kolei 0,8 proc. z nich nie wie, czy ruszy do urn wyborczych.

Fijołek zdecydowanym liderem

Jak rozkładają się głosy na poszczególnych kandydatów? Według sondażu IBRIS dla Radia ZET zdecydowanym faworytem wyścigu o fotel prezydencki w Rzeszowie jest popierany przez Koalicję Obywatelską, Szymona Hołownię, Lewicę i PSL Konrad Fijołek. Na niego, gdyby wybory odbywały się w tę niedzielę, głosy oddałoby 47 proc. ankietowanych.

23,6 proc. respondentów wybrałoby popieraną przez PiS Ewę Leniart. Co ciekawe, na trzecim miejscu uplasował się kandydat Konfederacji w wyborach w Rzeszowie Grzegorz Braun. Krzyżyk koło tego kandydata postawiłoby 10,8 proc. mieszkańców. Z kolei na popieranego przez byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, Solidarną Polskę i Porozumienie Marcina Warchoła zagłosowałoby 10,5 proc. osób. 8,1 proc. rzeszowian nie wie, kogo poparłoby w nadchodzących wyborach.

Sondaż zrealizowano 2 czerwca br. w Rzeszowie metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Debata przed wyborami w Rzeszowie w Radiu ZET

W niedzielę, 6 kwietnia, w specjalnym wydaniu programu „7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET” odbędzie się debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa. Na urząd prezydenta tego miasta kandydują: wspierana przez PiS wojewoda podkarpacka Ewa Leniart; proponowany przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł; popierany m. in. przez PO, Lewicę, PSL i Ruch Polska 2050 wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, a także poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Debatę poprowadzi red. Andrzej Stankiewicz.

Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Sondaz-IBRIS-dla-Radia-ZET.-Fijolek-Warchol-Leniart-Braun-kto-wygra-wybory-w-Rzeszowie

Fot. Archiwum/FB

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.