Poseł Marcin Warchoł przekazał symboliczny czek na kwotę 0,5 mln złotych dla SPZOZ MSWiA w Rzeszowie

RZESZÓW. W poniedziałek, 7 czerwca, odbyła się konferencja prasowa poświęcona wsparciu posła na Sejm RP, Marcina Warchoła, w zakresie pozyskania środków finansowych dla SPZOZ MSWiA w Rzeszowie. Podczas briefingu, poseł Marcin Warchoł przekazał symboliczny czek na kwotę 0,5 mln złotych, który pozwoli szpitalowi na zakup cyfrowego, przyłóżkowego aparatu RTG.

– Takiego sprzętu medycznego, tak nowoczesnego, nie ma jeszcze w Rzeszowie, bardzo cieszę się, że występujecie Państwo o tak innowacyjne rozwiązania – podkreślił poseł Marcin Warchoł. – Bardzo wysoko cenimy Państwa pracę, lekarzy, pielęgniarek, całemu personelowi medycznemu, wykonujecie ciężką pracę dzień i noc, dlatego profesjonalny, nowy sprzęt po prostu Wam się należy i zawsze będę Was wspierał – dodał Marcin Warchoł.

Środki na zakup sprzętu pochodzić będą z Funduszu Sprawiedliwości, z kolei Marcin Warchoł przypomniał, że cały proces jego wsparcia dla służby zdrowia w Rzeszowie trwa już od blisko 3 lat.

Dzięki naszej współpracy z Panem Prezydentem Tadeuszem Ferencem, pozyskaliśmy już około 2,5 mln złotych na szpitale rzeszowskie, zobowiązuję się dalej dbać o ochronę zdrowia w naszym mieście – powiedział Marcin Warchoł.

– Serdecznie gratuluję obiektu, leczyłem się tutaj kilka razy i zawsze z pozytywnym skutkiem, cieszę się z tej dzisiejszej inicjatywy, pan minister zawsze szuka tematów, chociażby pozyskiwane pieniądze na służbę zdrowia – podkreślił obecny na konferencji ustępujący prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. – Wielokrotnie pan minister występował nie jako przedstawiciel jakiejkolwiek partii, pozyskując środki dla miasta, ale jako przedstawiciel mieszkańców – dodał Tadeusz Ferenc.

Fot. Biuro Poselskie posła na Sejm RP Marcina Warchoła

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.