Mieszkanki Rzeszowa popierają Konrada Fijołka

RZESZÓW. Mieszkanki Rzeszowa zorganizowały we wtorek, 8 czerwca, konferencję prasową, aby wesprzeć Konrada Fijołka w drodze na urząd prezydenta miasta Rzeszowa. „Wasz głos może być decydujący”- mówiły rzeszowiankom.

– My stojące tutaj kobiety, rzeszowianki jesteśmy różne. Pochodzimy z różnych środowisk, mamy różne potrzeby, problemy i aspiracje. Łączy nas jednak jedno- chcemy mieć wpływ na otaczającą nas rzeczywistość – mówiła Patrycja Pawlak-Kamińska, jedna z organizatorek konferencji.

Mówiła, że Konrad Fijołek stworzył przyjazną i bezpieczną przestrzeń dla kobiet, gdzie mogły napisać program dla siebie i dla rodzin, bo one najlepiej znają własne potrzeby. Ten program odpowiada na potrzeby różnych kobiet: matek, seniorek, kobiet nauki, kultury, biznesu, aktywistek miejskich. A Konrad Fiołek sprawi, że głos kobiet będzie słyszany.

Agnieszka Itner podkreślała doświadczenie Konrada Fijołka, znajomość potrzeb mieszkańców i fakt, że zdanie rzeszowian i rzeszowianek zawsze jest dla niego ważne.

– Program Konrada Fijołka, to program który napisaliśmy my – mieszkańcy i mieszkanki Rzeszowa – powiedziała Agnieszka Itner. –Napisaliśmy go, bo Konrad tego chciał. Chciał, żeby to nasz głos wybrzmiał, ponieważ on chce stworzyć nam taki Rzeszów, jakiego my potrzebujemy.

Irena Paterek zauważyła, że kobiety stanowią ponad połowę mieszkańców Rzeszowa i dobry program dla nich jest niezwykle istotny.

Ten kandydat najlepiej rozumie kobiety, a jego program odpowiada na ich potrzeby – mówiła Irena Paterek. –To co w programie Konrada Fijołka jest szczególnie dla nas ważne, to fakt, że nas nie szufladkuje. Nie wkłada nas w ramy schematu ról kobiecych. Ten program daje odpowiedź na problemy typowe i nietypowe. Na potrzeby rodzin i osób bez rodzin. Na potrzeby młodych kobiet z dziećmi i seniorek bez dzieci. Na potrzeby aktywnych i mniej aktywnych. Na potrzeby osób jeżdżących samochodami, jeżdżących na wózkach, chodzących pieszo, jeżdżących rowerami. Ten kandydat nikogo nie wyklucza – mówiła Irena Paterek.

Magdalena Pasternak przedstawiła głos kobiet młodych, które jak zauważyła, często się ignoruje. Tu jest inaczej. W programie Konrada Fijołka uwzględnione są potrzeby również młodych kobiet. – My wszystkie mamy potencjał, dlatego 13 czerwca udajmy się na wybory i oddajmy głos, który ma moc na Konrada Fijołka– mówiła Magdalena Pasternak.

Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta miasta Rzeszowa, podziękował rzeszowiankom za ciężką pracę i budowanie pomyślności zawodowej naszego miasta.

Kobiety to często nasze ośrodki decyzyjne w życiu – powiedział Konrad Fiołek. -To jest ogromny, autentyczny, rzeczywisty potencjał tego miasta. Cóż zatem może zrobić nowocześnie myślący kandydat na prezydenta i mam nadzieję, za sprawą rzeszowian, również wkrótce prezydent? Jeśli chce być mądry, to wystarczy, żeby ich posłuchał. I to właśnie zrobiłem. Ja po prostu chcę zrealizować to, czego Wy oczekujecie – dodał.

Wspólnie opracowany program dla mieszkanek Rzeszowa zawiera :

– utworzenie Centrum Kobiet (miejsca, gdzie będzie możliwa pomoc prawna, psychologiczna, z pokojem interwencji dla osób potrzebujących schronienia, z przestrzenią do spotkań i rozmów, także dla osób niepełnosprawnych),

– powołanie pełnomocnika ds. równego traktowania,

– miejski program in vitro,

– bon żłobkowy,

– program preferowania młodych matek przy dotacjach na rozpoczęcie działalności gospodarczej,

– program wsparcia rodziców dzieci z niepełnosprawnościami.

Fot. Biuro Prasowe Konrada Fijołka, kandydata na prezydenta Rzeszowa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.