Wybory prezydenckie w Rzeszowie z wynikiem 56,51 proc. oficjalnie wygrywa Konrad Fijołek

RZESZÓW. Znamy już oficjalne wyniki niedzielnych przedterminowych wyborów na prezydenta Rzeszowa. Wygrał je Konrad Fijołek, kandydat opozycji. Wyborczej dogrywki nie będzie.

Do Miejskiej Komisji Wyborczej w Rzeszowie dotarły już wszystkie protokoły ze 100 komisji obwodowych na terenie miasta. Tuż po 1:00 w nocy poznaliśmy na razie procentowe wyniki niedzielnego starcia o fotel prezydenta Rzeszowa.

Konrad Fijołek 56,51 proc. głosów, Ewa Leniart 23,62 proc., Marcin Warchoł 10,72 proc., Grzegorz Braun 9,15 proc. Tak przedstawiają się wyniki niedzielnych wyborów na prezydenta Rzeszowa po przeliczeniu głosów ze wszystkich 100 obwodowych komisji wyborczych.

Po godz. 2:30 w nocy w rzeszowskim Ratuszu wywieszono protokół z niedzielnego głosowania. – On będzie jeszcze podlegał sprawdzeniu przez komisarza wyborczego w Rzeszowie – mówił sędzia Marek Antas, przewodniczący MKW w Rzeszowie.

W Rzeszowie uprawnionych do głosowania było 148 tys. 263 osoby. Karty do głosowania wydano 80 tys. 65 wyborcom, nieważnych głosów było 347.

Frekwencja w wyborach na prezydenta Rzeszowa wyniosła 54,01 proc.

Na Konrada Fijołka oddano 45 tys. 59 głosów, na Ewę Leniart 18 tys. 831, Marcina Warchoła 8 tys. 546, a na Grzegorza Brauna 7 tys. 296. Taki rozkład głosów sprawił, że Fijołek już w pierwszej turze został wybrany na prezydenta Rzeszowa. Konradowi Fijołkowi trzeba będzie również wygasić mandat radnego. Na jego miejsce do rady miasta wejdzie Anna Skiba (Rozwój Rzeszowa).

Największym przegranym jest PiS. Na zdjęciu dr Ewa Leniart, kandydatka PiS na prezydenta Rzeszowa

Teraz w ciągu siedmiu dniu od daty obwieszczenia wyników wyborów, komisarz wyborczy zwołuje sesję rady miasta, na której wydaje zaświadczenie o wynikach głosowania. Wtedy zwycięzca obejmuje funkcję prezydenta Rzeszowa.

O reakcjach kandydatów na prezydenta Rzeszowa po ogłoszeniu wyników sondażu exit poll piszemy w tekście: https://gazetaparlamentarna.pl/2021/06/13/wybory-prezydenta-rzeszowa-wyniki-exit-poll-konrad-fijolek-wygrywa-w-pierwszej-turze/

Fot. Archiwum/FB

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.