Powstanie Stowarzyszenie samorządowe „Ruch Wspólna Polska”

WARSZAWA. RZESZÓW. W czwartek, 17 czerwca 2021 r., w Warszawie odbył się briefing prasowy z udziałem Rafała Trzaskowskiego, prezydenta m.st. Warszawy, Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania, Tadeusza Truskolaskiego, prezydenta Białegostoku, Arkadiusza Wiśniewskiego, prezydenta Opola i Konrada Fijołka, prezydenta elekta Rzeszowa. Konferencja dotyczyła powołania Stowarzyszenia samorządowców „Ruch Wspólna Polska”.

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, w pierwszej kolejności powitał Konrada Fijołka, prezydenta elekta Rzeszowa i pogratulował zwycięstwa w wyborach.

Olbrzymie gratulacje dla Konrada, za tę olbrzymią determinację, za to że walczył do ostatniej chwili i oczywiście za rewelacyjny wynik – mówił Rafał Trzaskowski, prezydenta m.st. Warszawy. – Mówiłem o tym w Rzeszowie, że potrzebny jest ten pierwszy krok, żeby sobie uświadomić, że mamy głos i że ten głos jest niesłychanie istotny. I tak się dokładnie stało w Rzeszowie. To tez pokazuje, że jest siła w jedności. W momencie gdy wszystkie partie opozycyjne są razem, gdy jest olbrzymie wsparcie samorządowców z całej Polski, właśnie wtedy możemy wygrywać. To jest ta lekcja, która płynie z Rzeszowa – dodał Rafał Trzaskowski.

Konrad Fijołek, prezydent elekt Rzeszowa powiedział, że przyjechał do Warszawy jako emisariusz wielkiego entuzjazmu i jedności. Jeszcze raz podkreślił, że to zwycięstwo zawdzięcza rzeszowianom.

Jestem też emisariuszem tej siły i wsparcia, którą mogłem się cieszyć dzięki wspaniałym polskim samorządowcom i dzięki wszystkim prodemokratycznym siłom. Bardzo za to dziękuję – powiedział Konrad Fijołek.

Rafał Trzaskowski mówił, że aby zwyciężyć w wyborach parlamentarnych, potrzebna jest jedność. – Zależy nam aby Platforma Obywatelska, partie opozycyjne, były jak najsilniejsze, ale trzeba szukać nowych środowisk. Trzeba skonsolidować samorządy i robimy to od wielu lat. Trzeba szukać nowej siły i nowej energii, nowych ludzi, dlatego Campus Polska Przyszłości.

Przedstawiciele polskiego samorządu ogłosili powołanie Stowarzyszenia samorządowego „Ruch Wspólna Polska” aby w przyszłości razem, wspólnie wygrać wybory parlamentarne. Szczegóły dot. stowarzyszenia, zostaną ogłoszone za dwa tygodnie w Poznaniu.

Fot. Biuro Prasowe Konrada Fijołka, prezydenta elekta Rzeszowa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.