Kurtyna wodna już na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Pierwsza kurtyna wodna już na rzeszowskim Rynku. Kolejne będą na Bulwarach. – W niedzielę odbędzie się w Rzeszowie półmaraton. Tam też będziemy. Zaproponujemy uczestnikom i kibicom dwie kurtyny wodne. Ustawione będą w okolicy parkingu przy hali Podpromie i Mostu Zamkowego. Niedaleko naszych studni, na których znajdują się wizerunki rzeszowskich artystów – powiedział Dariusz Szydełko, kierownik Działu Sieci Wodno-Kanalizacyjnych MPWiK.

Jak poinformował „GP” Artur Gernand z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa, kurtyny będą ustawione w tym miejscu na czas trwania biegu, w godzinach od 7 do 11. Potem zostaną przeniesione.

– Jeszcze podczas weekendu kurtyna zostanie także ustawiona na Bulwarach w okolicy kładki dla pieszych i rowerzystów – dodał Dariusz Szydełko.

Zapowiada kolejne działania jakie przewiduje rzeszowski MPWiK dla ułatwienia mieszkańcom przetrwania fali upałów. Podczas Europejskiego Stadionu Kultury MPWiK zorganizuje stanowiska z wodą służącą do schładzania się i umycia.

Zakład Uzdatniania Wody rzeszowskiego MPWiK, który posiada specjalne urządzenie do workowania wody pitnej także zabezpieczy uczestników i kibiców, którzy zjawią się na półmaratonie.

Mamy przygotowane na tę okoliczność 900 litrów wody pitnej w litrowych woreczkach – powiedział Kazimierz Przerwanek, kierownik Zakładu Uzdatniania Wody MPWiK. – Rozdajemy wodę zdatną do picia, która posiada wszystkie wymagane atesty i pozwolenia. Wodę dostarczymy do dwóch punktów rozdawania. To miejsce przy przystani Marina w okolicy Lisiej Góry oraz okolice stadionu miejskiego przy ścieżce rowerowej. Woda będzie także rozlewana przez organizatorów biegu do specjalnych kubeczków dla uczestników biegu – dodał Kazimierz Przerwanek.

Fot. Archiwum/FB

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.