ESK 2021 to nie tylko Koncert Główny. Co będzie się działo w Klubie Festiwalowym na Bulwarach?

RZESZÓW. Europejski Stadion Kultury 2021 odbywa się już 25-27 czerwca. W tym czasie w Rzeszowie odbędzie się aż kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych. Najgłośniejsze to Koncert Główny, ale sporo atrakcji czeka też między innymi w Klubie Festiwalowym na Bulwarach.

Europejski Stadion Kultury 2021: Nie tylko Koncert Główny

Ponad 30 wydarzeń w 10 lokalizacjach w różnych rejonach miasta – tak przedstawia się program tegorocznego Europejskiego Stadionu Kultury.  Koncert Główny zaplanowano 25 czerwca w Parku Sybiraków. Zagrają Roxie Węgiel, w kolektywach Sylwia Grzeszczak i Jamala, Margaret i Kalush, Grubson i Dakhabrakha oraz Krzysztof Zalewski i Nizkiz. Na finał zaprezentuje się projekt ANAWA 2020.

Podczas ESK warto zajrzeć nie tylko na Koncert Główny, ale także do Klubu Festiwalowego na Bulwarach. Tam szykuje się sporo atrakcji – między innymi koncerty, SilentDisco, Street Food Festiwal, warsztaty dla dzieci.

Krzysztof Zalewski – aktualnie najgorętsze nazwisko na Polskim rynku muzycznym

ESK 2021: Atrakcje w Klubie Festiwalowym na Bulwarach

Pierwszy dzień ESK w Klubie Festiwalowym na Bulwarach upłynie pod znakiem muzyki i dobrej książki, a także relaksu i smacznego jedzenia. Już o 14.00 zaparkują tam foodtrucki z przysmakami z różnych zakątków świata (dostępne w każdy z dni festiwalu). O tej samej godzinie będzie też gotowa Strefa Relaksu Julin Slow Life (także dostępna przez każdy z dni festiwalu) z wystawą fotografii, regionalnymi trunkami i leżakami, na których będzie można poczuć festiwalowy klimat. Od godziny 17.00 natomiast zaplanowano tam także wydarzenia związane z czytelnictwem – projekcję audycji promującej książki dla dzieci, spotkanie z Robertem Nowakowskim – autorem książki „Ojczyzna jabłek” i silent maraton audiobookowy (do godziny 23.00). Po godzinie 23.00 książkowy wypoczynek zmieni się na Silent Disco – wydarzenie, które na stałe wpisało się już w program festiwalu i co roku cieszy się dużym zainteresowaniem.

Równie intensywnie zapowiada się 26 czerwca na Bulwarach. Tego dnia w programie znajdują się między innymi warsztaty muzyczne „Cztery strony rytmu” i warsztaty graffiti. Na miejscu pojawi się też strefa gier plenerowych dla rodzin. Interesującym punktem wśród wydarzeń tego dnia jest dyskusja „Winylowy Wschód” poświęcona nośnikom muzycznym (CD, kaseta, winyl), którą poprowadzi Hirek Wrona.  Wieczorową porą (od 18.30) na przybyłych czeka wyjątkowy koncert Funk Electro. Zagrają DJ Klocek i Szałowy Piotrek, TVORCHI (UA), Łąki Łan. Sobota zakończy się także Silent Disco (od 22.30).

Niedziela na Bulwarach to także warsztaty muzyczne, a także edukacyjne i warsztaty dla dzieci SMYK ARENA (uwaga – zapisy SMYK ARENA prowadzi RDK). Zwieńczeniem atrakcji w tej lokalizacji będzie koncert zespołu Wernyhora z wizualizacjami kolektywu Tonda Kinoko/Andrij Fil.

Jak wejść do Klubu Festiwalowego na Bulwarach?

Bezpłatne wejściówki na wydarzenia w Klubie Festiwalowym na Bulwarach można pobierać na stronie Estrady Rzeszowskiej. Ci, którym nie udało się ich zdobyć nadal mogą uczestniczyć w wydarzeniach (poza SMYK ARENA). Przygotowano oddzielną pulę biletów (do limitu miejsc) do Klubu dla osób, które zajrzą tam bez wcześniejszej rejestracji.

Fot. www.stadionkultury.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.