Nowy ambasador Izraela w Polsce zachwalał antypolski artykuł Putina

WARSZAWA. Nowy ambasador Izraela w Polsce, Jaakow Liwne, w jednym z wywiadów zachwalał artykuł Władimira Putina, w którym prezydent Rosji zakłamywał historię Polski i kreślił obraz II RP jako kraju współodpowiedzialnego za wybuch II WŚ. Izraelski ambasador chwalił też politykę historyczną Putina w kontekście pamięci o Holokauście, a ostatnio promował tzw. miesiąc dumy LGBT.

Liwne urodził się w Moskwie w 1967 r., skąd wyjechał do Izraela w 1974 r. Od wielu lat jest związany ze służbą dyplomatyczną. Pracował jako dyrektor Departamentu Eurazji w izraelskim MSZ, a niedawno był charge d’affaires w Federacji Rosyjskiej.

Nowy ambasador zastąpił na tym stanowisku Alexandra Bez-Zvi, który po ponad roku pracy w Warszawie został nominowany do objęcia placówki w Moskwie.‹ wrć

Liwne pracę w resorcie spraw zagranicznych Izraela rozpoczął w 1992 r. i od tego czasu zajmował szereg stanowisk w kraju i za granicą. Między innymi w latach 1994-1997 pełnił funkcję attache prasowego w ambasadzie w Moskwie, a w latach 1999-2003 był radcą ds. politycznych w ambasadzie w Niemczech.

W 2019 r. powrócił do Rosji i przez rok był tymczasowym charge d’affaires ambasady.

Więcej na: https://kresy.pl/wydarzenia/nowy-ambasador-izraela-w-polsce-zachwalal-antypolski-artykul-putina/

Fot. Archiwum/FB

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.