Podczas ESK 2021 „sztuka wyjdzie na ulice”. W centrum Rzeszowa 26 i 27 czerwca zobaczysz koncerty, grupy taneczne, teatralne i nie tylko!

RZESZÓW. Europejski Stadion Kultury 2021 to ponad 30 wydarzeń w aż 10 różnych lokalizacjach w mieście. Jednym z nich jest OutArt Fest, w ramach którego w Rynku, na ulicach Grunwaldzkiej, 3 Maja i w okolicach BWA odbędą się koncerty, występy grup tanecznych, teatrów i inne kulturalne atrakcje, które będą dostępne dla wszystkich spacerowiczów!

Europejski Stadion Kultury: Wydarzenia w 10 lokalizacjach w Rzeszowie

Europejski Stadion Kultury 2021 rozpocznie się już 25 czerwca (piątek) i będzie trwał trzy dni. W ramach festiwalu zaplanowano wiele kulturalnych atrakcji w różnych miejscach w Rzeszowie. Koncert Główny odbędzie się w Parku Sybiraków. Sporo będzie działo się też w Klubie Festiwalowym na Bulwarach. W Teatrze Maska szykuje się spektakl dla dzieci, w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego kolejna edycja koncertu Art Celebration, a w BWA performance. Od 25-27 czerwca w ramach ESK „sztuka wyjdzie też na ulice”. Wszystko to za sprawą wydarzenia OutArt Fest.

Europejski Stadion Kultury 2021 rozpoczął się już 25 czerwca (piątek) i będzie trwał trzy dni

OutArt Fest: Kulturalne atrakcje na ulicach Rzeszowa

OutArt Fest odbędzie się 26 czerwca od 15.00 do 20.00 i 27 czerwca od 14.00 do 19.00. W Rynku, na ulicach 3 Maja, Grunwaldzkiej i w oklicach BWA będzie można między innymi uczestniczyć w koncertach, ulicznych spektaklach, występach tancerzy, zobaczyć szczudlarzy, żonglerów, mimów. Lista artystów jest następująca:

 • TEATR NEMNO powstał w 2014 roku. Na dzień dzisiejszy teatr tworzy jego pomysłodawca, aktor i reżyser spektakli Henryk Hryniewicki oraz Dagmara Jemioła – Hryniewicka, która tworzy scenografię do spektakli. Teatr NEMNO funkcjonuje jako teatr objazdowy. Spektakle prezentowane są w różnych placówkach kulturalnych na terenie całego kraju oraz na festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą.
 • MORIAH WOODS (USA)  jest urodzoną i wychowaną w Colorado (USA), a obecnie mieszkającą w Polsce wokalistką, multi-instrumentalistką, autorką tekstów i muzyki tworzącą w stylistyce dark-folk/rock. W listopadzie 2020 roku Moria nagrała singiel z Anitą Lipnicką, który w szybkim czasie uzyskał prawie pół miliona wyświetleń. W swojej karierze supportowała: LP, Rodrigo y Gabriela, Emma RuthRundle i wielu innych.
 • Projekt WADADA powstał w 1996 roku z inicjatywy Dominika Muszyńskiego. Tworzy muzykę inspirowaną tradycyjnymi rytmami Afryki, Kuby i Brazylii ze sporą domieszką rodzimych melodii. Grupa zagrała kilkaset koncertów w kraju i za granicą. Od 2013 roku rozwija się w nowych kierunkach, łącząc akustyczne brzmienie bębnów z elektronicznymi efektami, gitarą i instrumentami klawiszowymi. Owocem tego jest wydana w 2018 roku płyta “Wolna 7”.
 • DUET GAJDA jest zespołem grającym bardzo zróżnicowaną muzykę. W duecie muzykują od dzieciństwa. Przede wszystkim grają muzykę karpacką, która zawiera zróżnicowane podłoże kultur wielu narodowości, jakie dawniej zamieszkiwały tereny bieszczadzkich gór, a są to melodie: łemkowskie, bojkowskie, żydowskie, słowackie, góralskie.
 • ROSEMERY zespół powstał w 2018 r. w Rzeszowie. Zainspirowani brzmieniami ubiegłych dekad, tworzymy muzykę z polskimi tekstami. Postanowiliśmy zrobić coś swojego i nietypowego otaczając się aurą kwiatów, bo właśnie kwiaty i rock 'n’roll charakteryzują nas najbardziej. Od 2020 roku można nas posłuchać w takich rozgłośniach radiowych jak Antyradio.
 • FREEBORN BROTHERS rzeszowska grupa folkowa od lat koncertująca po całym świecie. Ich koncerty to  prawdziwy spektakl dla ucha oraz oka. Na swoim koncie mają pięć wydanych płyt oraz udział w wielu renomowanych festiwalach np. Colours of Ostrava czy PoborinaFolk.
 • MARCIN „MAŁY” tancerz freestylebreakpopingshufflenew style , podczas wystepu nie wykonuje ukladu tanecznego , wchodze w muzyke tak jakbym ją czytał.
 • PATRYK MATEJA wokalista, gitarzysta oraz autor tekstów. Wydał swoją pierwszą płytę w Lipcu 2019 roku z polskimi tekstami pt. „Już To Wiem”. Artysta ma na swoim koncie setki koncertów zagranych na większych bądź mniejszych scenach. Laureat konkursów muzycznych m.in. Dino Top 2021, Alternatywy 4, 2019, Kill Me With The Music 2018, Party Rura 2018 Kraków i wiele więcej.
 • UNIKAL KIDS grupa taneczna Breakdance trenująca w szkole tańca Street Life w Rzeszowie. To 15 tancerzy w wieku od 9 do 14 lat którzy od ponad 5 lat trenują pod okiem instruktora Piotra Fijaka. Każdy z nie ma unikalny charakter, który starają się odzwierciedlić w swoich ruchach tanecznych.
 • MILIONI ORKESTAR orkiestra dęta inspirująca się muzyką bałkańską oraz nowoczesnymi brzmieniami instrumentów dętych blaszanych.
 • KRAKOWSKI TEATR ULICZNY „Scena Kalejdoskop” to grupa artystyczna z  Krakowa założona w 1999 roku przez aktora i reżysera Piotra Kulczyka. Zajmuje się realizacją plenerowych happeningów i widowisk teatralnych oraz produkcją filmową. Pasja i zaangażowanie zespołu zaowocowały kilkoma przebojami teatralnymi, w których aktorzy występują na szczudłach, między innymi spektaklem ulicznym „Serce Don Juana” oraz familijnym widowiskiem plenerowym „Kamienny”.
 • W programie znajdują się też warsztaty graffiti prowadzone przez MICHAŁA CZERKO – OutlineKillersi możliwość wykonania portretów przez portrecistkę.

Szczegółowy „rozkład jazdy” OutArt w ramach ESK można znaleźć na stronie: https://outart.pl/.

Więcej o Europejskim Stadionie Kultury 2021 można przeczytać na stronie: http://stadionkultury.pl/.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.