Polska sztafeta mieszana 4×400 metrów zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

TOKIO. Polska sztafeta mieszana 4×400 metrów zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. „Niespodziewana wygrana” – komentują sukces Biało-Czerwonych światowe media.”BBC” zauważyło bardzo ważną rzecz po wygranej Polaków.

Karol ZalewskiNatalia KaczmarekJustyna Święty-ErseticKajetan Duszyński – to czwórka lekkoatletów, która w sztafecie 4×400 metrów pobiegła po pierwsze złoto olimpijskie dla Polski w Tokio.

Biało-Czerwoni przed pierwsze trzy zmiany balansowali pomiędzy drugimm a trzecim miejscem. Na ostatnich 400 metrach kapitalnie spisał się jednak Duszyński, który wyprowadził sztafetę na pierwszą pozycję i zapewnił jej złoty krążek IO.

„To nie była spokojna wygrana Polaków” – relacjonuje agencja „Reuters”. „Reprezentacja Polski podjęła odważne decyzje po piątkowym biegu eliminacyjnym. To dało pierwszy złoty medal IO dla uczestników finałowej sztafety” – dodaje.

Wyjaśnijmy, że Biało-Czerwoni zdecydowali się na trzy zmiany w składzie przed olimpijskim finałem. W kadrze został tylko Duszyński, w decydującym biegu nie wystąpili natomiast Dariusz KowalukIga Baumgart-Witan i Małgorzata Hołub-Kowalik.

„W sztafecie mieszanej nie chodzi o siłę i talent jednostek, a o zespół. Polska drużyna puściła mężczyzn na otwarcie i zamknięcie biegu, a postawa kobiet w środku sztafety dała Duszyńskiemu możliwość do ataku” – opisuje Allison Curbishley z „BBC”.

„Oszałamiający bieg Polaków w sztafecie mieszanej 4×400 m” – czytamy w tytule relacji w „Yahoo”.

„Polska niespodziewanie wygrała złoty medal olimpijski” – to z kolei cytat z austriackiego serwisu oe24.at. Jego dziennikarze zachwycają się zwłaszcza Kajetanem Duszyńskim, który, jak piszą, „oszukał Dominikanę”.

„Polska wygrała sztafetę mieszaną 4×400 m po emocjonującym wyścigu” – komentuje oficjalny serwis igrzysk olimpijskich Tokio 2020. „Emocje sięgnęły zenitu. Na ostatnim zakręcie cztery reprezentacje biegły bardzo blisko siebie, ale Duszyński zdołał wysunąć się do przodu” – opisuje.