Jarosław Gowin do dymisji. Premier Morawiecki złożył wniosek o jego odwołanie

WARSZAWA. – Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się dziś do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju – oświadczył we wtorek rzecznik rządu Piotr Muller. Obowiązki ministra rozwoju Gowina przejmie na razie premier Morawiecki.

Piotr Muller podkreślił, że skuteczność Zjednoczonej Prawicy zależy od współpracy partii, które ja tworzą. Dodał, ze odpowiedzią na kryzys związany z epidemią jest Polski Ład, który był wspólnie wypracowany w ramach Zjednoczonej Prawicy i pod którym podpisali się wszyscy liderzy sojuszu – w tym Porozumienia. – Niestety w ostatnim czasie z niepokojem obserwujemy działania, które podejmuje wicepremier Jarosław Gowin (…) Te działania niestety podważają zaufanie co do wspólnego działania Zjednoczonej Prawicy – mówił rzecznik, dodając, że chodzi o kwestie, które podlegają bezpośrednio pod resort rozwoju, a race nad nimi nie przebiegają w zadowalający sposób.

Sprecyzował, że chodzi m.in. o projekty Mieszkanie bez wkładu własnego oraz łatwiejszej budowy domów, a także o brak „rzeczywistego dialogu oraz rzetelnych działań co do pozostałych projektów, w szczególności co do ustawy podatkowej, która obniża podatki kilkunastu milionom obywateli”.

– Również widząc że działania wicepremiera Gowina nie spełniają kryteriów konstruktywnej współpracy w rządzie oraz mając na uwadze wątpliwości co do rzeczywistego poparcia posłów Porozumienia dla działań wicepremiera Gowina. Ze względu na te wszystkie przesłanki, które wymieniłem, premier Morawiecki zwrócił się dzisiaj do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii – poinformował Muller.

Muller: – Nadal jesteśmy otwarci na współpracę z Porozumieniem

Rzecznik rządu podkreślił, że ten nadal jest otwarty na to, aby „wspólnie realizować program Zjednoczonej Prawicy ze wszystkimi posłami partii Porozumienie, którzy rzeczywiście chcą realizować postulaty, które wspólnie podpisaliśmy w maju tego roku”.

– W maju tego roku liderzy Zjednoczonej Prawicy, wszystkich partii politycznych, podpisali założenia programowe Polskiego Ładu. Programu, który jest niezwykle ważny jeżeli chodzi o wyjście z kryzysu gospodarczego związanego z epidemią oraz jest niezwykle ważny jeżeli chodzi o wprowadzenie zasad polityki społecznej, sprawiedliwej polityki gospodarczej i podatkowej. Tych wszystkich posłów, którzy chcą z nami budować ten program, program który jest zapisany w Polskim Ładzie, bez względu na barwy polityczne, ale przede wszystkim tych, którzy są w ZP, nadal zapraszamy do kontynuowania tej pracy – stwierdził Piotr Müller.

Więcej na: https://nowiny24.pl/jaroslaw-gowin-do-dymisji-premier-morawiecki-zlozyl-wniosek-o-jego-odwolanie/ar/c1-15750002

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.