Placówka wsparcia dziennego „Przystań” przy placu Wolności w Rzeszowie

RZESZÓW. W poniedziałek w Rzeszowie uruchomiona została placówka wsparcia dziennego „Przystań”, z której mogą korzystać dzieci w wieku od 6 do 16 lat.

Placówka „Przystań”, którą dziś uruchomiliśmy w Rzeszowie, to prawdziwy sens działań rewitalizacyjnych podejmowanych przez miasta – powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. – Bo w prawdziwej rewitalizacji nie chodzi tylko o to, by coś odnowić, odmalować, ale by taką przestrzeń wypełnić życiem. I tak jest w „Przystani”. Z tej świetlicy korzysta już 12 dzieci a docelowo będzie mogło korzystać 25. Wspaniali młodzi ludzie mają gdzie pożytecznie spędzić czas, integrować się, poznawać, zawierać przyjaźnie, odrabiać lekcje – dodał prezydent Rzeszowa.

To przyjazne dzieciom miejsce powstało dzięki dofinansowaniu unijnemu. Wierzmy, że „Przystań” na stałe wpisze się w krajobraz Rzeszowa – dodała Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Jak poinformował „GP” Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, placówka wsparcia dziennego „Przystań” znajduje się na parterze budynku przy placu Wolności 4. Dzieci korzystające ze świetlicy mają zapewnioną fachową opiekę pedagogiczną. Biorą udział w rozmaitych zajęciach i warsztatach m. in. artystycznych, teatralnych, tańca współczesnego.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.  Realizuje go Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Placówka funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. Całkowita wartość projektu to 1,3 mln zł. Kwota dofinansowania: 1,2 mln zł w tym: środki europejskie: 1,1 mln zł i dotacja celowa z budżetu państwa: 116,5 tys. zł.

Fot. Archiwum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.