Reprezentacja Polski U-20 w piłce nożnej wraca do Rzeszowa

RZESZÓW. O tym, że w Rzeszowie, 7 października o godz. 18, na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej, reprezentacja Polski zmierzy się z Niemcami poinformowali we wtorek konferencji prasowej Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa i Mieczysław Golba, senator z Podkarpacia i wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Mecz Polska – Niemcy będzie dużym wydarzenie sportowym nie tylko dla naszego miasta ale także i całego regionu. Wierzę, że w związku z tym, że wiceprezesem PZPN jest człowiek z Podkarpacia – senator Mieczysław Golba, takich wydarzeń będzie u nas przybywać – powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Stadion Miejski w Rzeszowie zyskał bardzo dobre oświetlenie oraz nową murawę, dlatego cieszymy się, że udało się porozumieć z panem prezydentem i mecz odbędzie się w stolicy naszego regionu. Można powiedzieć, że to już taka dwuletnia tradycja bowiem w 2017 roku graliśmy tutaj w Rzeszowie ze Szwajcarią, a w 2019 – z Portugalią – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej Mieczysław Golba, wiceprezes PZPN.

Jak zaznaczył wiceprezes PZPN, jest to ważne wydarzenie. – Liczymy na to, że rzeszowski stadion wypełni się w całości i rywalizację piłkarzy reprezentacji Polski i Niemiec oglądnie 12 tys. osób. Finalizujemy rozmowy z firmą obsługującą system biletowy na Stadionie Miejskim, informacje o sposobie dystrybucji bezpłatnych wejściówek będą podane do publicznej wiadomości najprawdopodobniej do końca tygodnia – dodał wiceprezes PZPN.

Liczymy, że dzięki temu, że wiceprezesem związku jest człowiek z Podkarpacia takich wydarzeń sportowych, o znaczeniu ponadregionalnym będzie w Rzeszowie przybywać – powiedział prezydent Fijołek, który w trakcie konferencji pogratulował senatorowi Golbie wyboru na wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Pierwsze mecze pod wodzą nowego trenera Miłosza Stępińskiego polska reprezentacja U-20 rozegrała na początku września. Przegrała 0:2 z Włochami w Łomży, a w Portugalii bezbramkowo zremisowała.

Gorąco więc liczymy, że w Rzeszowie będzie pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach. Zwłaszcza że w historii mieliśmy bezbramkowy remis ze Szwajcarią i porażkę 0:1 z Portugalią. Teraz czas na zwycięstwo – mówił Mieczysław Golba.

Czym jest Turniej Ośmiu Narodów?

Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, w 2017 roku UEFA założyła tzw. Under 20 Elite League, znaną też jako europejską Elite League. W tych ramach odbywa się Turniej Ośmiu Narodów. Jest to turniej towarzyski dla drużyn narodowych do lat 20, następca Turnieju Czterech Narodów, który odbywał się we wcześniejszych latach. Odbywał się on corocznie od 2001 roku z udziałem − jak nazwa wskazuje − czterech reprezentacji. W 2011 roku jednym ze stałych uczestników została Polska. Biało-czerwoni byli zresztą triumfatorami dwóch edycji Turnieju Czterech Narodów: w latach 2014/15 i 2016/17, rywalizując z Włochami, Niemcami i Szwajcarią. Pierwszymi zwycięzcami nowych powiększonych rozgrywek zostali Niemcy w sezonie 2017/18. Kolejną edycję wygrali Holendrzy. Z uwagi na wybuch pandemii COVID-19 nie odbyły się za to dwie kolejne odsłony. Turniej Ośmiu Narodów powrócił jednak jesienią 2021 roku.

Foto: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.