Poseł na Sejm RP Marcin Warchoł przeciw tyranii mniejszości wobec większości

RZESZÓW. W dniu dzisiejszym Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, poseł na Sejm RP Marcin Warchoł, wziął udział w posiedzeniu Sejmiku Województwa Podkarpackiego, podczas którego zaapelował do radnych sejmiku, aby nie ulegali szantażowi Unii Europejskiej.

Jak poinformowało Biuro Poselskie Posła na Sejm RP dr hab. Marcina Warchoła, uleganie agresorowi tylko go rozzuchwala, gdyż będą kolejne oczekiwania. Unia Europejska się nie zatrzyma, za chwilę będzie kolej na rolników, na przedsiębiorców i inne grupy społeczne. Nie może być tyranii mniejszości wobec większości. Demokracja i wolność – te dwie zasady, na których zbudowana jest wolna Polska muszą w tym momencie zostać uszanowane.

– Polska konstytucja wskazuje jasno, że rodzice mają prawo do wychowania dzieci w oparciu o swój światopogląd, zgodnie ze swobodą sumienia, wyznania i religii – powiedział dr hab.Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, poseł na Sejm RP. – Nie można narzucać rodzicom, dzieciom światopoglądu sprzecznego z ich wyznaniem. To jest właśnie terror, to jest właśnie indoktrynacja, dlatego mówimy stop indoktrynacji, przemocy, która ma miejsce w tej chwili na naszych oczach.

Wcześniej na konferencji prasowej z udziałem parlamentarzystów i samorządowców województwa podkarpackiego dr hab. Marcin Warchoł, jako poseł z Podkarpacia, wskazywał, że nie możemy pozwolić na to, aby Unia Europejska szantażowała nasze samorządy narzucając obowiązek przyjmowania wartości sprzecznych z naszą kulturą i tradycją.

– Mamy do czynienia z narzuceniem wolnym suwerennym Państwom określonego sposobu myślenia – stwierdził dr hab. Marcin Warchoł. – Każdy ma prawo do wolności sumienia, każdy ma prawo do głoszenia wartości swoich poglądów i również ideologie LGBT mogą głosić swoje poglądy. Sprzeciwiamy się narzucaniu tych poglądów tym, którzy sobie tego nie życzą. Sprzeciwiamy się temu żeby wykorzystywać środki władcze, takie jak oświata, kultura czy edukacja, które pozostają w rękach samorządu, żeby indoktrynować, zmuszać obywateli do przyjmowania ideologii, której nie chcą. Szkoła nie może być ideologicznym narzędziem do forsowania pewnych idei, kultur w stosunku do tych najmłodszych sprzecznie z zasadą wolności, z prawem naturalnym i z prawem każdego rodzica do wychowania dziecka w oparciu o swoje przekonania.

Mamy do czynienia z narzuceniem wolnym suwerennym Państwom określonego sposobu myślenia – stwierdził dr hab. Marcin Warchoł
na konferencji prasowej z udziałem parlamentarzystów i samorządowców województwa podkarpackiego

Link do relacji konferencji prasowej z udziałem: https://fb.watch/8hvwh0c_hC/

Fot. Biuro Poselskie Posła na Sejm RP dr hab. Marcina Warchoła

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.