Aquapark w Rzeszowie – pierwszy krok

RZESZÓW. Rozpoczęły się konsultacje rynkowe dotyczące „Budowy parku wodnego w Rzeszowie”. – Podczas tych konsultacji będziemy rozmawiali i pozyskiwali informacje od firm projektowych, wykonawczych na temat tego jak taką inwestycję najsprawniej i najkorzystniej wykonać  – powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Budowa aquaparku w Rzeszowie jest projektem szczególnym, bo pokazuje filozofię zarządzania naszym miastem, którą chcemy realizować w najbliższych latach. Mam tu na myśli przesunięcie ciężaru działań miasta w kierunku poprawy jakości życia. Ta jakość życia to tereny zielone ale także infrastruktura służąca spędzaniu wolnego czasu w nowoczesny sposób. Dlatego też jednym z pierwszych moich komunikatów była informacja, że do tematu budowy w naszym mieście parku wodnego przystąpimy w sposób jak najbardziej poważny i zdeterminowany – stwierdził Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podczas wtorkowej konferencji, która odbyła się w Urban Lab.

Podczas konferencji prezydent wraz z zastępcą odpowiedzialnym za inwestycje – Dariuszem Urbanikiem ogłosili rozpoczęcie konsultacji rynkowych  dotyczących „Budowy parku wodnego w Rzeszowie”.

Przygotowując się do ogłoszenia konsultacji rynkowych przedstawiciele Urzędu Miasta Rzeszowa zapoznawali się z funkcjonowaniem oraz tym jak finansowane były parki wodne znajdujące się w innych polskich miasta m.in. we Wrocławiu, Tychach, Chełmie.

Podczas konferencji prezydent wraz z zastępcą odpowiedzialnym za inwestycje – Dariuszem Urbanikiem
ogłosili rozpoczęcie konsultacji rynkowych  dotyczących „Budowy parku wodnego w Rzeszowie”

Czym są konsultacje rynkowe? – Mają one na celu zebranie informacji na temat planowanej inwestycji. Chodzi o wiedzę z zakresu samej realizacji inwestycji – tutaj firmy wykonawcze mogą nam przekazać informacje dotyczące najnowszych tendencji i rozwiązań stosowanych przy tego typu przedsięwzięciach, z zakresu zastosowania np. odnawialnych źródeł energii. Biura projektowe mogą podzielić się wiedzą na temat lokalizacji, które wskażemy pod przyszły park wodny. Jesteśmy też oczywiście zainteresowani informacjami na temat możliwości finansowania tej inwestycji. Dodam, że to zadanie chcielibyśmy realizować w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego – poinformował Dariusz Urbanik, zastępca prezydenta Rzeszowa. Urbanik dodał, że zgłaszają się już pierwsze firmy zainteresowane udziałem w konsultacjach. Na zgłoszenia urząd miasta czeka do 15 listopada.

Konsultacje rynkowe powinny zakończyć się w tym roku. – To pierwszy, ale ważny krok, podczas którego zdobędziemy wiedzę na temat takiego przedsięwzięcia jak aquapark. Będą kolejne. Będziemy mówić o lokalizacji, o konkursie architektonicznym, a na końcu powiemy o sposobie finansowania inwestycji. Jesteśmy przekonani, że ta droga, którą dziś rozpoczynamy zostanie zakończona sukcesem – powiedział prezydent Fijołek.

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.