Bądźmy przyjaźni dla pszczół

RZESZÓW. Rzeszów, Nyiregyhaza (Węgry), Koszyce oraz Stropkov (Słowacja) przystąpiły do projektu, którego celem jest promocja pro-pszczelich postaw wśród mieszkańców.

Projekt zakłada m.in.: przeprowadzenie lekcji o pszczołach w szkołach podstawowych, montaż domków dla pszczoły murarki ogrodowej, stworzenie edukacyjnych filmów oraz publikacje postów edukacyjnych w mediach społecznościowych.

Głównym celem projektu jest wypracowanie pro-pszczelich postaw wśród mieszkańców zarówno Rzeszowa jak i miast partnerów – poinformował Artur Gernand zKancelaria Prezydenta Urzędu Miasta Rzeszowa. – Dzięki projektowi mieszkańcy poznają jak w łatwy i ogólnodostępny sposób można pomóc dzikim zapylaczom, które nie są pod opieką profesjonalnych pszczelarzy.

Projekt koordynowany jest przez Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa oraz wspierany przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki. Projekt będzie realizowany do 31 maja 2022 r.

Link do strony projektu: https://www.facebook.com/BeeFriendly-107591304992767

Fot. https://www.facebook.com/BeeFriendly

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.