Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej otrzymał awans generalski

PRZEMYŚL. W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu odbyło się uroczyste powitanie komendanta Andrzeja Popko, który otrzymał stopień generała brygady Straży Granicznej.

Prezydent RP Andrzej Duda, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji, awansował płk. SG Andrzeja Popko – komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej – na stopień generalski 11 listopada br., podczas uroczystości w Belwederze. Łącznie nominacje generalskie otrzymało wtedy czterech oficerów Straży Granicznej.

Dzisiaj w Przemyślu, z udziałem władz województwa i przedstawicieli służb mundurowych, odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której zostały przekazane gratulacje i wyrazy uznania.

– Awans generalski to dowód uznania za dotychczasowy trud i codzienną pracę pełną oddania i profesjonalizmu. To potwierdzenie bogatej wiedzy i doświadczeń oraz dokonań i zasług w służbie na rzecz naszego państwa. Korzystając z tej szczególnej okazji życzę, aby każde podejmowane wysiłki przynosiły radość i satysfakcję, stając się  inspiracją do kolejnych działań na rzecz wspólnego bezpieczeństwa – pokreśliła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Generał brygady SG Andrzej Popko z mundurem Straży Granicznej związany jest od 1992 roku. Jest absolwentem Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Po ukończeniu Szkoły Chorążych Straży Granicznej w Kętrzynie podjął służbę w Nadbużańskim Oddziale SG. Ścieżkę kariery rozpoczął, jako kontroler w przejściu granicznym w Terespolu, obejmując następnie m. in. stanowisko Komendanta Placówek w Terespolu oraz Dorohusku. W latach 2008-2016 był Naczelnikiem Wydziału Granicznego Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, a w roku 2014 przejął obowiązki Zastępcy Komendanta Oddziału. Od maja 2018 roku pełnił obowiązki Dyrektora Zarządu Granicznego Komendy Głównej Straży Granicznej. W maju bieżącego roku został powołany na stanowisko Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Gen. bryg. SG Andrzej Popko był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany za wzorową służbę, m. in.: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej.

Fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Więcej na: https://rzeszow.uw.gov.pl/aktualnosci/komendant-bieszczadzkiego-oddzialu-strazy-granicznej-otrzymal-nominacje-generalska/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.