Nowy festiwal i więcej pieniędzy na działalność kulturalną w Rzeszowie

RZESZÓW. Europejski Stadion Kultury to największa impreza kulturalna planowana na przyszły rok w Rzeszowie. Kalendarz wydarzeń kulturalnych wynikający z projektu budżetu miasta jest jednak znacznie szerszy. Nowością ma być przede wszystkim festiwal kulinarny „Karpaty na widelcu”.

O 100 procent planujemy zwiększyć budżet przewidziany na wsparcie stowarzyszeń i fundacji prowadzących działalność kulturalną. Do tej pory mogły się starać o pieniądze na konkretne projekty, a teraz dotacje będą obejmowały także ich bieżącą działalność – powiedziała Katarzyna Pawlak, dyrektor Wydziału Kultury Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa.

2022 rok ma być bogaty w imprezy i wydarzenia, które są planowane przez miasto i podległe mu instytucje. Wśród propozycji Estrady Rzeszowskiej jest przede wszystkim Europejski Stadion Kultury.

Przygotowujemy także Święto Paniagi, Festiwal Tony, BreakoutDays i Rockową Noc. Będzie także Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko – wyliczył Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej.

Przygotowania trwają także do organizacji zapowiadanego przed wyborami prezydenckimi festiwalu kulinarnego „Karpaty na Widelcu”, który ma się odbyć pod okiem Roberta Makłowicza. Miasto zapowiada także Rzeszów Bike and Music Festival oraz Festiwal Polonijny.

Rzeszowski Dom Kultury zapowiada rozszerzenie oferty zajęć dla wszystkich grup wiekowych, które są prowadzone regularnie w jego 19 filiach na terenie całego miasta.

Planujemy także powrót ogólnopolskiego festiwalu piosenki aktorskiej, filmowej i musicalowej „Piosenka w Meloniku”, a także kolejną odsłonę ogólnopolskiego festiwalu „Reggae nad Wisłokiem”. Tym razem z proekologiczną misją pod hasłem „Gramy dla klimatu” – powiedział Daniel Czarnota z Rzeszowskiego Domu Kultury.

Kontynuowane będą także „Potańcówki Miejskie dla Seniorów” oraz imprezy i wydarzenia na poszczególnych osiedlach. Lista pikników, koncertów, warsztatów i seansów kina plenerowego jest bardzo długa.

W przyszłym roku odbędzie się także kolejna edycja festiwalu Carpathia.

Fot. Archiwum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.