Tadeusz Ferenc uhonorowany przez Radę Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Niemal jednogłośnie Rada Miasta Rzeszowa przyznała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa Tadeuszowi Ferencowi, byłemu prezydentowi miasta. Przeciwni byli tylko dwaj radni PiS.

O uhonorowanie Tadeusza Ferenca najwyższym miejskim tytułem wystąpiło do miasta ponad 200 przedstawicieli świata biznesu, nauki oraz organizacji działających w Rzeszowie. W uzasadnieniu uchwały zwrócono uwagę na zasługi Tadeusza Ferenca, który rządził miastem nieprzerwanie przez 19 lat.

Decyzja zapadła podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Rzeszowa. Uchwałę w tej sprawie zaprezentował Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Fijołek przypomniał jej treść.

W uchwale znalazły się stwierdzenia o tym, że Tadeusz Ferenc, były prezydent Rzeszowa, był „wytrwałym zwolennikiem dialogu z mieszkańcami Rzeszowa”, przyczynił się do modernizacji miasta, zapewnił miastu szybki i zrównoważony rozwój oraz należy do grona najwybitniejszych współczesnych prezydentów polskich miast.

Jako pierwszy prezydent w historii Rzeszowa został wybrany w wyborach bezpośrednich. Funkcję tę pełnił niemalże 19 lat, wygrywając wszystkie kolejne wybory, bardzo często w pierwszej turze. W treści uchwały wymieniamy także niewątpliwe zaangażowanie na rzecz miasta Rzeszowa. Tym w trakcie swojej prezydentury Tadeusz Ferenc charakteryzował się w sposób niekwestionowany. Uczył wielu innych samorządowców w Polsce, czym tak naprawdę jest bezgraniczne przywiązanie do miasta i jego interesów. Okres jego prezydentury to czas niekwestionowanego rozwoju Rzeszowa, za co otrzymał wiele nagród i tytułów – mówił prezydent Konrad Fijołek, który uzasadniał uchwałę.

W uzasadnieniu uchwały zwrócono uwagę na zasługi Tadeusza Ferenca, który rządził miastem nieprzerwanie przez 19 lat

Dodał, że Tadeusz Ferenc przez prawie 19 lat swoich rządów ponad 2,5-krotnie poszerzył granice miasta, przyczynił się do powstania nowych miejsc pracy, m.in. na terenie strefy Rzeszów-Dworzysko, był laureatem wielu ogólnopolskich nagród i rankingów, otrzymywał liczne wyróżnienia i tytuły, m.in. honoris causa Politechniki Rzeszowskiej. 

Za przyznaniem Tadeuszowi Ferencowi zaszczytnego tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa było 25 radnych, dwóch było przeciwko: Mateusz Szpyrka i Jerzy Jęczmienionka (obaj z PiS). Uroczystość ma się odbyć 19 stycznia 2022 roku podczas 668. urodzin Rzeszowa, o ile warunki epidemiczne na to wtedy pozwolą.

Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszow

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.