Wiosenne nasadzenia dużych drzew w Rzeszowie

RZESZÓW. Wiosną w Rzeszowie posadzonych zostanie blisko pół tysiąca dużych drzew. Miejsce ich posadzenia w większości wskazali mieszkańcy podczas spacerów z Konradem Fijołkiem, prezydentem Rzeszowa.

Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Urzędu Miasta Rzeszowa, duże drzewa (obwód pnia 25-50 cm) pojawią się m.in. w Parku Niezapominajek przy ul. Wiktora, na terenie rekreacyjnym na os. Krakowska Południe, przy ul. Brydaka, Kolbego i Starzyńskiego, w pasie drogowym al. Armii Krajowej i wielu innych lokalizacjach. Sadzone będą m.in. platany klonolistne, dęby błotne, magnolie japońskie, grusze drobnoowocowe, tulipanowce amerykańskie, miłorzęby dwuklapowe oraz wiele rodzimych gatunków takich jak lipy, dęby, klony czy graby.

W ramach wiosennych nasadzeń, przygotowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej, na rzeszowskich placach, w parkach i przy ulicach pojawi się także 475 krzewów. Założona zostanie także nowa łąka kwietna (w rejonie skrzyżowania al. Batalionów Chłopskich i ul. Staroniwskiej) o powierzchni 500 m kw.

Szacunkowy koszt wiosennych nasadzeń to ok. 1 milion zł.

Kolejne tegoroczne zielone inwestycje, wśród których są m.in. parki, ogrody kieszonkowe oraz także ciąg dalszy nasadzeń drzew i krzewów, już są przygotowywane.

Fot. Archiwum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.