Stulecie urodzin Józefa Szajny w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

RZESZÓW. W środę, 15 marca o godz. 18:00 na Dużej Scenie w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie z okazji 100. rocznicy urodzin wielkiego artysty „TEATRU”, który część życia artystycznego spędził w Rzeszowie – Józefa Szajny, twórcy nowatorskich przedstawień teatralnych, głównego reprezentanta nurtu zwanego teatrem narracji plastycznej odbędą się ciekawe wydarzenia teatralne. Będzie to performance inspirowany jego twórczością w reż. Barbary Napieraj pt „Człowiek zaniedbuje siebie”.

To nie jest prelekcja, akademia czy imieniny u cioci. Wspominamy WIELKIEGO CZŁOWIEKA Artystę ”Teartu” – TEATRU TOTALNEGO. Cytujemy jego teatralną twórczość, i tę myśl: „Człowiek zaniedbuje siebie, zaniedbuje swoje człowieczeństwo”. Są z nami aktorzy Młodej Sceny, którzy Józefa Szajny i jego teatru znać nie mogli. Zainspirowani nagraniami, chcą w tym uczestniczyć, komentują rozumnie i zabawnie. A Szajna lubił młodzież. Z upływem lat coraz chętniej stawał się kpiarzem, ironistą: „w zakalcach nie poszukuj prawdy” – pisał. A aktorem też był przednim… „jak się nie spodobamy – toooo…”– powiedziała Barbara Napieraj, reżyserka spektaklu „Człowiek zaniedbuje siebie”.  

Jak poinformowała „GP” Weronika Krupa z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, autorką scenariusza i reżyserką i oprawą muzyczną zajęła się Barbara Napieraj. Natomiast aranżacja przestrzeni jest autorstwa Weroniki Krupy. W spektaklu wystąpią: Małgorzata Machowska, Barbara Napieraj, Karol Kadłubiec, Wojciech Kwiatkowski, Mieczysław Piotr Napieraj, Paweł Leniart (perkusja) oraz uczestnicy Młodej Sceny Teatru im. W. Siemaszkowej: Aleksandra Bałda, Milena Cichoń, Dominika Cynkarz, Agata Dral, Karol Ficek, Jacek Ombach, Miłosz Pelc, Bartosz Rułka, Miłosz Szwed.

Fot . Archiwum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.