Air Force One wylądował. Prezydenta USA Joe Bidena już w Jasionce k. Rzeszowa

JASIONKA k. RZESZOWA. RZESZÓW. WARSZAWA. Rozpoczyna się pierwsza wizyta prezydenta USA Joego Bidena w Polsce. Air Force One wylądował. Prezydenta USA Joe Bidena już w Jasionce. Joe Biden przyleciał po godzinie 14 do Jasionki k. Rzeszowa, gdzie weźmie udział w spotkaniu na temat sytuacji uchodźców z Ukrainy i kryzysu humanitarnego na Ukrainie oraz spotka się z żołnierzami 82. dywizji powietrznodesantowej. Śledźcie relację na żywo z wizyty Bidena na Podkarpaciu.

Jak donoszą media, na lotnisku w Jasionce wcześniej wylądował Boeing 757 z delegacją. Na lotnisku pełno dziennikarzy i fotoreporterów. Wszyscy czekali lądowanie Air Force One z Joe Bidenem na pokładzie.Policyjne patrole są w okolicy Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka i na drogach dojazdowych. Zabezpieczają trasy przejazdu, zapewniają bezpieczeństwo w tym rejonie.I stało się.Air Force One wylądował. Prezydenta USA Joe Bidena już w Jasionce.

Trwa oczekiwanie na prezydenta RP Andrzeja Dudę. – Samolot, którym miał przylecieć do Jasionki zawrócił do Warszawy i awaryjnie lądował na lotnisku Chopina. Prezydent Duda przyleci do Rzeszowa rezerwowym samolotem – Informuje RMF FM. Joe Bidena powitał w Rzeszowie prezydent Andrzej Duda. Następnie przywódcy Polski i USA udadzą się na spotkanie z organizacjami wspierającymi uchodźców.

Prezydent Joe Biden wysiada ze swojego samolotu

Prezydent Joe Biden wysiadł ze swojego samolotu. Powitali go minister Mariusz Błaszczak, ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski i żołnierze.

Po przywitaniu Joe Bidena udał się na spotkanie z organizacjami wspierającymi uchodźców. Później każdy z prezydentów spotka się z żołnierzami swojego kraju: Joe Biden – z żołnierzami 82. Dywizji Powietrznodesantowej (82nd Airborne Division); Andrzej Duda uda się natomiast do 18. Dywizji Zmechanizowanej.

Samolot z prezydentem Polski wylądował z opóźnieniem w Jasionce k. Rzeszowa.

Wizyta prezydenta USA w Polsce to mocny sygnał geopolitycznego wsparcia dla Ukrainy, również jako element nacisku na sceptyczne wobec twardych sankcji państwa Unii Europejskiej, takie jak Niemcy czy Francja. Ponadto daje możliwość omówienia polskiej koncepcji misji pokojowej oraz innych metod wsparcia Ukrainy – powiedział polskatimes.pl poseł Janusz Kowalski, polityk Solidarnej Polski, członek sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

Joe Biden w Polsce. Plan wizyty

Oprócz Rzeszowa, amerykański prezydent będzie w Warszawie, a w sumie w Polsce spędzi nieco ponad dobę.

Jeszcze w piątek prezydent USA przyleci do Warszawy; w sobotę przewidziane jest spotkanie Joe Bidena z Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim. Około południa przywódcę USA na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego powita Andrzej Duda, następnie zaplanowane są rozmowy prezydentów „w cztery oczy” oraz rozmowy dwustronne delegacji. Przewidziane jest również spotkanie prezydentów z mediami.

Po południu Biden wygłosi przemówienie na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Według Białego Domu, przemówienie będzie dotyczyło „zjednoczonych wysiłków wolnego świata wspierającego naród ukraiński, pociągnięcia Rosji do odpowiedzialności za jej brutalną wojnę i obrony przyszłości zakorzenionej w zasadach demokratycznych”.

Wizyta prezydenta USA Joe Bidena ma znaczenie kluczowe. To pokazanie, że Ameryka czuje się odpowiedzialna za sytuację w Europie oraz na wschodniej flance Sojuszu Północnoatlantyckiego – powiedział polskatimes.pl Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

W czwartek amerykański przywódca uczestniczył w trzech szczytach: NATO, G7 i Unii Europejskiej

W czwartek amerykański przywódca uczestniczył w trzech szczytach: NATO, G7 i Unii Europejskiej. Oprócz kwestii wojskowych i wzmocnienia wschodniej flanki NATO Joe Biden rozmawiał też na temat pomocy humanitarnej. Ogłosił, że USA są gotowe przeznaczyć ponad miliard dolarów pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Zapowiedział przyjęcie 100 tysięcy uciekinierów z Ukrainy.

Na temat przyjmowania uchodźców ma także rozmawiać w Polsce, która przyjęła największą grupę. – To nie jest coś, co Polska, Rumunia, czy Niemcy powinny robić same. To międzynarodowa odpowiedzialność i USA jako jeden z liderów społeczności międzynarodowej są zobowiązane, by zrobić wszystko by złagodzić cierpienie na Ukrainie – mówił amerykański prezydent.

Więcej na: https://nowiny24.pl/air-force-one-z-joe-bidenem-wyladowal-w-jasionce-samolot-prezydenta-andrzeja-dudy-mial-awarie-relacja-zdjecia/ar/c1-16119969; https://www.tvp.info/59257408/joe-biden-w-polsce-prezydent-usa-na-pokladzie-air-force-one-laduje-w-rzeszowie-zobacz-transmisje-na-zywo-25032022; https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-03-25/wojna-w-ukrainie-prezydent-usa-joe-biden-wyladowal-na-lotnisku-rzeszow-jesionka/?ref=slider

Fot. Archiwum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.